LEPŠÍ PRÍSTUP

Denne sa každej triede venujú traja predškolskí pedagógovia. Tým je možné s deťmi pracovať v menších, maximálne 7-8 členných skupinách.

Čítať viac

PESTRÁ STRAVA

Vo vlastnej kuchyni varíme so surovinami s kvalitným pôvodom a zložením, s rozšírenou ponukou stravy pre deti s diétami.

Čítať viac

INOVATÍVNA VÝUKA

Výchovno-vzdelávací program podľa štátneho vzdelávacieho programu ISCED 0, ktorý flexibilne prispôsobujeme záujmu a aktivite dieťaťa.

Čítať viac

Vitajte v našej Kúzelnej skôlke env

Predstavujeme Vám prvú, umelecko-jazykovú, Súkromnú materskú školu “Kúzelnú škôlku” na Slovensku, pre deti od 2 do 6 rokov, ktorá je pokračovaním súkromných detských jasličiek Tulipán v Trnave. SMŠ “Kúzelná škôlka” je zaradená do siete škôl a školských zariadení Ministerstva školstva SR.
Rozhodnutie o zaradení, zo dňa 29.07.2014, číslo 2014-6093/36991:4-100B.

Budova škôlky je moderne a čisto zrekonštruovaná. Uprednostňujeme ekologické hračky z prírodných materiálov. Kúzelná škôlka ponúka 2 samostatne stojace budovy, jedna pre triedu detí od 2,5 do 4 rokov (mravčekovia) a druhá pre triedu detí od 4 do 6 rokov (sovičky). Každá budova má vlastnú výdajňu stravy, pre ktorú varíme vo vlastnej kuchyni, 2 herné priestory a kúpelne so špeciálnou detskou sanitou Laufen.

Kúzelná škôlka poskytuje dieťaťu a jeho rodine podnetné a čarokrásne prostredie. Okrem edukácie je pocit bezpečia a dôvera v pedagóga pre nás to najdôležitejšie. Tu oslavuje dieťa svoju jedinečnosť každý deň.

Vo vlastnej kuchyni varíme so surovinami s kvalitným pôvodom a zložením, s rozšírenou ponukou stravy pre deti s diétami, alebo rôznymi stravovacími návykmi, či požiadavkami /bezlepková, bez cukru/.

Súčasťou škôlky je bezpečné a veľké ihrisko s vlastnou záhradou na pestovanie a miesto na chovanie domácich zvieratiek /zajačik v exteriéri, rybičky v interiéri/. Ponúkame aj prepravu.

V čom sme zaujímaví

Výuka jazykov

Dvakrát týždenne prebieha výučba anglického jazyka pod vedením lektorky v priestoroch škôlky. Súčasťou aktivít s deťmi sú aj anglické pesničky.

Tanečný krúžok

Raz týždenne si zatancujeme v tanečnej miestnosti vo vedľajšej budove pod vedením tanečnej lektorky.

Vlastná kuchyňa

Pre škôlku varíme vo vlastnej kuchyni z prevažne farmárskych produktov.

Vlastná záhrada

Okrem spevneného dvora a záhradky pri budove škôlky, majú aj vlastnú záhradu o rozlohe 620m2 s hernými prvkami a automatickou závlahou, ktorá zabezpečí krásny zelený trávnik od jari do jesene.

Efektívny systém starostlivosti

Najväčším rozdielom oproti klasickej materskej škole, je náš individuálnejší prístup k deťom, ktorý zabezpečujú menšie triedy (denne je v triede v priemere 13-15 detí), a dvaja pedagógovia, ktorí sa spolu venujú deťom (len v časoch od 7:00 do 9:00 a od 15:00 do 17:00 je s deťmi len jeden pedagóg). Každá trieda má 2 výučbové priestory, deti sa môžu rozdeliť do ešte menších skupín.

Zaradenie do siete

SMŠ “Kúzelná škôlka” je zaradená do siete škôl a školských zariadení Ministerstva školstva SR. Rozhodnutie o zaradení, zo dňa 29.07.2014, číslo 2014-6093/36991:4-100B. Sme zariadenie, ktoré je pravidelne kontrolované Štátnou školskou inšpekciou, Úradom verejného zdravotníctva, Úradom živnostenského podnikania, dozorované Mestom Trnava, Ministerstvom školstva SR a Krajským školským úradom.

Čo hovoria rodičia

Prečo my ?

0

Rokov skúseností

0

Top pedagógov

0

Šťastných detí

0

Eventov

Ešte niečo k vzdelávaniu detí

S veľkým nasadením, láskavým prístupom a pochopením individuality každého dieťaťa, raz týždenne obohacuje našu škôlku mužský pedagogický element, v podobe umeleckého rezbára uja Ivana Slezáka, ktorý s deťmi vyrába umelecké predmety.

Vytvorili sme kvalitné a zábavné týždenné tematické projekty, vedené skúsenými predškolskými pedagógmi.

Dvakrát týždenne je výučba anglického jazyka, formou Jolly Phonics.

Pre rozvoj pohybovej aktivity a získanie tanečných zručností, mávajú deti dvakrát do týždňa tanečný krúžok.

S chémiou a fyzikou sa začínajú deti zoznamovať každý štvrtok, na Vedeckom krúžku.

Naše ciele

Počas našej dlhoročnej praxe sme pochopili, že škôlka by mala fungovať hlavne na princípoch, akými sú:

veríme, že v každom dieťati je ukrytý poklad. Vieme toto bohatstvo objavovať a pomáhame dieťaťu ho nachádzať spôsobom, ktorý mu vyhovuje,

dieťa má bohatú predstavivosť a fantáziu, tú treba rozvíjať aj počas predškolského veku,

dieťa sa prirodzene a spontánne edukuje na základe hravej a intuitívnej aktivity, kde sa rozvíjajú postupne sociálne, jazykové a fyzické schopnosti,

učebný plán by mal byť navrhnutý tak, aby sa deti naučili základným zručnostiam a riešiť problémy,

neustálej spolupráce škôlky s rodičmi a rodinou dieťaťa. Načúvame, čo potrebujete a dokážeme tieto potreby skĺbiť a uspokojiť,

šťastný a spokojný pedagóg, ktorý sa u nás cíti ako v rodine, je pre nás dôležitým faktorom. Podporujeme ho a rozvíjame dôveru v seba a jeho schopnosti.

SME hrdí

na to, že túto ideu budeme napĺňať za pomoci profesionálnych pedagógov. S nami si môžete byť istí, že vaše dieťa dostane najvyššiu úroveň osobnej starostlivosti a vzdelania, to všetko v rozprávkovom, zábavnom, čistom a harmonickom prostredí. Prídite k nám do čarovného sveta v lokalite TULIPÁN, vojdite k nám farbičkovými vrátami, pozvite si macka Uška, mačičku Mňauku a ďalších dôležitých kamarátov. Prineste si hlavne dobrú náladu a úsmev na tváričke 🙂 Začíname….

Novinky a oznamy

Deň otvorených dverí :)  27. februára 2020 e
Deň otvorených dverí 🙂 27. februára 2020 e

Pozývame Vás, na deň otvorených dverí Kúzelnej škôlky, ktorý sa…

Zápis do materskej školy – 30. marca – 3. apríla 2020
Zápis do materskej školy – 30. marca – 3. apríla 2020

Pozývame Vás, na zápis detí do Kúzelnej škôlky, ktorý sa uskutoční…

Letná škôlka pre deti – 6.júla -21.augusta 2020
Letná škôlka pre deti – 6.júla -21.augusta 2020

Kúzelná škôlka ponúka počas letných prázdnin špeciálny program…